„Když už se mi Adámka podaří zahnat ke spánku a po dlouhé době, kterou tráví poletováním okolo postele a stálým natřepáváním peřiny, uspat, probudí se několikrát za noc. Ráno se cítím snad ještě unavenější než večer. Adámek je nevrlý, také se nevyspal a musí do školky, já do práce. V šatně se nechce převlékat, jeho kamarádi ve stejném věku si už dokážou sami zapnout knoflíčky i zip od bundy. Ve chvíli, kdy se mi ho podaří odchytnout na útěku z šatny, musím ho sama převléknout. Kdybych měla čekat, než to zvládne sám, přijdu do zaměstnání v čas polední pauzy. Ve dveřích třídy mi nedá ani pusu, učitelku nepozdraví, rychle běží do herny, kde běhá od kostiček k legu a od lega ke kostičkám. Paní učitelka provalí oči, stejně jako ostatní maminky, možná si ale s Adámkem vede lépe alespoň u oběda. U nás doma se polévka jí vždy studená, Adámek se totiž stále vrtí, chvíli leze pod stolem, chvíli je na židli, akutně si potřebuje odběhnout, na něco se podívat, ale když se ho zeptám, neví na co a kam…“

  • Shoduje se některá Vaše zkušenost s naším příběhem?
  • Pochybujete o tom, zda děláte vše správně?
  • Zkoušíte všechno, a nic nepomáhá?
  • Propadáte občas pocitům vzteku a zoufalství?
  • Dívá se na Vás okolí jako na neschopného rodiče?
  • Možná jste si už vyslechli i nehezkou poznámku, která Vás ranila…

My víme, že máte své dítě nade všechno rádi a chcete pro něj jen to nejlepší. Snažíte se, ale ke zlepšení nedochází, jste unavení a mrzutí. Nabízíme Vám pochopení, podporu, radu i praktickou pomoc. Možná jste už navštívili pedagogicko-psychologickou poradnu a nesete si domů papír se spoustou podivných zkratek, jako například ADD, ADHD, LMD, a pojmenování, jako například opoziční vzdor, negativismus. Dostali jste doporučení, která jsou napsána heslovitě, a vy si pod konkrétními hesly nedokážete představit, co máte vlastně udělat. Svým způsobem jste rádi, už víte, že nejste špatný rodič, ale že Vaše dítko dostalo do vínku zvýšenou dávku rychlosti a potřebuje tzv. individuální přístup a ve škole individuálně vzdělávací plán a možná i pomoc asistenta pedagoga.

Pokud nevíte, kde začít, kontaktujte Vašeho klíčového pracovníka nebo se na nás obraťte e-mailem na adresu domus@domus-cpr.cz či telefonicky na čísle 733 733 061.

Sociální služby jsou poskytovány dle § 65 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů ZDARMA, při splnění zákonných podmínek.