Národní potravinová sbírka

Děkujeme všem, kteří přispěli do Národní potravinové sbírky

I letos jsme se zapojili do Národní potravinové sbírky. Mohli jste nás, tedy dobrovolnice z organizace DOMUS – Centrum pro rodinu, potkat v sobotu 12. listopadu v Tesku na Borských polích. Rozdávaly jsme informační letáky, povídaly si s lidmi o účelu sbírky, odpovídaly na otázky, které z potravin jsou nejvíce potřeba, a vybíraly od dárců nakoupené zboží.

I přestože se říká, že solidarita společnosti klesá a lidé se starají hlavně sami o sebe, my jsme viděly opak. Ani jedna reakce nebyla vysloveně nepříjemná nebo dokonce vulgární, lidé se o sbírku zajímali a v košících se nám postupně kupily balíky rýže, mouky, těstovin, cukrovinky nebo oleje. Největší radost z možnosti něco darovat měly děti a my jsme měly radost, že jim rodiče či prarodiče ukazují, jak je příjemné zajímat se o ostatní a pomoci rodinám v těžkých životních situacích. Děkujeme všem dárcům za darované potraviny i za dobrý pocit, který jsme si díky nim ze sbírky odnášely.

Letos se konal už 4. ročník Národní potravinové sbírky, celkem se v celé republice vybralo přes 300 tun potravin. Sbírku organizuje Byznys pro společnost ve spolupráci s Českou federací potravinových bank a Armádou spásy.

img_0315

img_0316 img_0317

A zde ještě přikládáme odkaz na článek v Plzeňském deníku: http://plzensky.denik.cz/…/narodni-potravinova-sbirka-mela-…