Kde hledat pomoc s domácí přípravou do školy

Mnoho rodin zažívá v současné době náročné chvilky. Školy jsou uzavřené, ale pro děti to neznamená volno a prázdniny. Pravidelně dostávají úkoly, posílají vyučujícím výsledky, někteří žáci se učí on-line. A velmi často potřebují podporu rodičů či jiných dospěláků, kteří o ně pečují. Připravili jsme pro vás přehled několika důležitých odkazů, kde lze procvičovat látku základních i středních škol, případně kde si můžete zadarmo stáhnout výukové materiály. V případě, že si nebudete vědět rady, neváhejte se obrátit na své klíčové pracovnice.

1) Scio do odvolání uzavření škol zpřístupnilo zdarma přes 500 online testů z matematiky a češtiny. Testy jsou určeny pro žáky 3. až 9. tříd a zaberou 10 až 20 minut.

https://www.scio.cz/pro-deti-a-rodice/procvicovaci-testy.asp
2) Matematiku pro 1.- 9. ročník základních škol v hravé formě nabízí Matika.in.

https://www.matika.in/cs/
3) Češtinu a matematiku pro 1. a 2. stupeň základní školy lze procvičovat i na Onlinecvičení.cz.

https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_sel_topics.php
4) Pro žáky prvního stupně základních škol skvěle využijete portál Školákov.eu.

https://skolakov.eu/
5) Nakladatelství Fraus zpřístupnilo zdarma všechny své elektronické učebnice pro základní i střední školy. Je zde potřeba registrace.

https://www.fraus.cz/cs/ucenidoma
6) Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA kvůli uzavření škol také volně zpřístupnilo své interaktivní učebnice (obsahují materiály pro první i druhý stupeň).

https://www.nns.cz/blog/#
7) Online procvičování pro žáky základních škol, ale i pro maturanty nabízí Škola s nadhledem.

https://www.skolasnadhledem.cz/

8) Hravý rozvoj matematických schopností dle Hejného metody umožní Matemág.

http://www.matemag.cz/

9) Každý může mít perfektní češtinu s Umíme česky.

https://www.umimecesky.cz/

10) Informace o celém světe se dozvíte a radost ze zeměpisem zažijete na Geograf.in.

https://www.geograf.in/cs/

11) Další úlohy z českého jazyka včetně her přináší Gramar.in.

https://www.gramar.in/cs/

12) Procvičování angličtiny on-line najdete na Umíme anglicky.

https://www.umimeanglicky.cz/

13) Webová stránka ČT edu nabízí přes 3000 krátkých vzdělávacích videí určených pro děti předškolního věku i žáky středních škol. Videa pokrývají přes dvacítku předmětů od biologie po zeměpis a jsou přehledně členěna podle stupňů vzdělávání i konkrétních témat. Speciálně v době, kdy žáci nechodí do školy, tak může ČT edu pomoci rodičům s domácí přípravou dětí.

https://edu.ceskatelevize.cz/

Zároveň přidáváme odkaz na užitečné informace pro ty z vás, kteří budete v letošním roce maturovat. http://www.msmt.cz/jak-se-pripravit-na-maturitu-z-domova

Změny se dotknou také zápisů do MŠ (http://www.msmt.cz/opatreni-k-zapisum-do-ms-pro-skolni-rok-2020-2021) a (http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/opatreni-k-zapisum-do-zs-pro-skolni-rok-2020-2021).

Plzeňský kraj připravil online vysílání pro žáky středních škol zaměřené na doplnění výuky. Vysílání bude zahájeno v pondělí 30. 3. 2020 v 10 hodin. Více informací najdete na http://www.plzensky-kraj.cz/online-vyuka-v-plzenskem-kraji-1