Děti z rodin spolupracujících s organizací DOMUS dostaly nová kola

Šest dětí z rodin spolupracujících s organizací DOMUS prožilo báječnou mikulášskou nadílku. Ve středu 5. prosince 2018 převzali v tělocvičně Střední odborné školy v Rokycanech zbrusu nová jízdní kola. Dostali je v rámci projektu Kola dětem, za nímž stojí manželé Radovi. Už pět let darují bicykly dětem z rodin, kde mít kolo není automatické a kde na něj často peníze nestačí. Po celé České republice rozdali už celkem 84 kol.

„Spolupracujeme se školami či neziskovými organizacemi na vytipování vhodných dětí. Poté pořizujeme jízdní kola přímo pro ně na míru. A jak to celé financujeme? Byli jsme úspěšní v několika menších grantech, peníze dále darují jednotlivci nebo třeba pracovní kolektivy. Obvykle se jedná o lidi, které sami známe, nebo které znají naši blízcí,“ říká organizátorka akce Andrea Radová.

Děti k jízdním kolům dostaly i bezpečnostní helmy a zámky. Manželé Radovi jim navíc pomohli kola i helmy nastavit tak, aby jim sloužily co nejlépe. Nadšení po předání bylo veliké. „Takové kolo jsem ještě nikdy neměl,“ nevěřícně kroutil hlavou Daniel. „Je krásné, moc jsem si přála to černé a splnilo se mi to,“ s úsměvem komentovala hodnotný dar Eliška. Všichni okamžitě nasadili helmy, nasedli na bicykly a jezdili po tělocvičně.

„Přesně tohle nás na tom baví, jak děti najednou rozkvetou. Mají často poprvé něco cenného, co je jen jejich. Navíc jim kolo pomůže zapadnout mezi kamarády, dá jim další možnost, jak trávit volný čas, a posiluje sportovního ducha,“ dodala Andrea Radová, které s organizací projektu pomáhají mimo manžela i dva malí synové.

Díky k nim míří nejen od obdarovaných dětí a jejich rodičů, ale také od organizace DOMUS.

 

Kola dětem_1  Kola dětem_3

 

Kola dětem_2